Co to je RSS?

Co to je RSS?

RSS je zkratka z RDF Site Summary (kde RDF je zkratka z Resource Description Framework). V principu jde o XML (eXtended Markup Language) vyjádření jakéhokoli "obsahu" nějakého zdroje informací či dat. V nejrozšířenější (a nejpraktičtější) podobě je ale RSS používáno pro vyjádření obsahu zpravodajských zdrojů.

RSS umožňuje snadným způsobem sdružovat informace z různých zdrojů, například novinky, aktualizace www serverů. Každý RSS kanál (feed) je textový XML dokument obsahující seznam položek s obsahem.

Díky našemu RSS kanálu budete upozorněni, že byl publikován nový obsah stránek www.trestik.cz a kterých konkrétních čánků se změny týkaly. Budete tak mít neustálý přehled o našich novinkách, návodech na používání, změnách a opravách programů.

Typické použití RSS kanálů:

  • Používání programu známého jako RSS Reader (News Aggregator) pro zobrazení novinek
  • Začlenění RSS kanálů do www stránek či weblogů

 

Co je to RSS Reader?

RSS reader (RSS čtečka) vám umožňují přihlásit se k RSS kanálům stejně jako webovské prohlížeče slouží k prohlížení webovských stránek. RSS reader na základě stanoveného rozvrhu automaticky aktualizuje a zobrazuje novinky z kanálů, které jste si přihlásili k odběru. Některé RSS čtečky vás na příchod novinky dokáží upozornit.

Existuje mnoho různých RSS čteček - například FeedReader, SharpReader.

FeedReader: snímek programu

URL adresa pro spojení programu FeedReader s našimi stránkami je: www.trestik.cz/rss.php

Software pro SPC

Informační systém zabezpečující sběr dat, databázové zpracování a vyhodnocování naměřených hodnot rozsáhlou sadou grafických nástrojů pro vizualizaci výsledků statistických analýz. Určen pro pracoviště vstupní, výstupní a mezioperační kontroly, řízení kvality a technické přípravy výroby. Vhodný pro výrobce součástí, dílců a sestav, kteří splňují požadavky norem ISO 9000, ISO 14000, QS9000, VDA 6 a ISO/TS 16949.

Čtěte více zde...

QTREE-CAQ Monitor.NET

Představujeme QTREE-CAQ Monitor.NET - Systém monitorování kvality. Zákazníkovi je nabízen jedinečný ucelený produkt, který najde své uplatnění jak při kontrole výrobě diskrétních součástí (strojírenství, automobilový průmysl), tak při laboratorní kontrole kontinuálních výrobních procesů, (potravinářství, chemie, stavební hmoty) i při výstupní kontrole a testování finálních produktů a celých sestav.

Čtěte více zde...

Evidence a kalibrace měřidel

QTREE-EM C/S - Informační systém metrologie

QTREE-EM C/S je základní součástí produktové řady QTREE CAQ SYSTEMS , která je původním a vlastním softwarovým řešením počítačové podpory řízení kvality - CAQ firmy TŘEŠTÍK. Jedná se o informační systém, určený pro metrologická pracoviště a výdejny, kde plní funkci operativní evidence měřidel a funkci evidence souvisejících servisních a kontrolních úkonů.

Čtěte více zde...